wtorek, 14 lutego 2017

Walentynki, to nie jedyny dzień do okazywania miłości. Szanujcie się i dbajcie o siebie całym rokiem!!!


14 luty Dzień Zakochanych, powszechnie znany jako Walentynki. Dzień zakochanych, dzień miłości, okazywania sobie uczuć i tego jacy jesteśmy dla siebie ważni, a co z pozostałymi dniami? 

W sklepach pełno serduszek, czekoladek w pięknych opakowaniach, kwiaty na każdym rogu, a czerwony kolor dodatkowo pobudza do działania? Miłości? Nigdy nie byłam zwolenniczką Walentynek i nie obchodziłam ich jakoś specjalnie, tak naprawdę to pamiętam je głównie ze szkoły, kiedy pisało się miłosne wierszyki, podrzucało karteczki lub otrzymywało od kolegów z klasy drobne upominki, przyznam było to bardzo miłe i urocze, podejrzewam, że moja córka też będzie to przechodzić, bo kto nie lubi być obdarowywany? Tylko dlaczego o takich gestach przypominamy sobie właśnie w takie tylko 'święta'? W dorosłym życiu, myślę, że mogę tak je nazwać, nie obchodzę tego święta, bo uważam, że każdy dzień jest dobry do okazywania sobie uczuć, a kobiety powinny częściej być obdarowywane kwiatami i gestami miłości, niż tylko w Walentynki, Dzień Kobiet, urodziny czy imieniny, nie mówię tu o pęku czerwonych róż, ale np. o małym tulipaniku. 

Często dostaje kwiaty i drobne upominki, rano nie muszę sama robić śniadań czy kawy, dlatego też nie wyczekuję Walentynek, aby poczuć się wyjątkowa i ważna. Wiele osób wyczekuje tego święta, ponieważ czują taką potrzebę, ma z nim miłe wspomnienia, obchodzi rocznice czy czuję presję z wszystkiego dookoła, sama będąc w sklepie kupiłam czekoladki 'walentynkowe' ponieważ ładniej wyglądały niż te, które widzę na co dzień.  Tylko często po 14 lutym, wszystko wraca do życia które było przed 14 lutym, czyli znów praca, obowiązki. W Walentynki najczęściej mamy czas na wyjście do kina, do restauracji na kolację, imprezę, spacer, kupić kwiaty oraz serduszka, w inne dni już mamy mniej czasu na przyjemności. A dlaczego po Walentynkach, znalezienie miłosnej karteczki, serduszek na drewnianym patyczku lub czekoladek w ich kształcie graniczy z cudem?! To mnie najbardziej wkurza, że później znika jak bańka mydlana. Mamy prawo do miłości w każdej chwili przez 365 dni nie tylko w sławne Walentynki. Nie trzeba wychodzić gdzieś, żeby było miło i wyjątkowo, spędzajcie z ukochaną osobą jak najwięcej czasu, dbajcie o siebie nawzajem i traktujcie każdy dzień jakby miał być ostatnim. 


Mnóstwa miłości Wam życzę każdego dnia, nie tylko w Walentynki! To nie jedyny dzień do okazywania sobie miłości, obdarowania się prezentami, kwiatami czy kupowania czerwonych serduszek na drewnianym patyczku.  Spędzajcie ze sobą jak najwięcej czasu, dbajcie o siebie i szanujcie, traktujcie każdy dzień jakby miał być ostatnim 

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam,
Ania.

TOP